Коли купується житло в новобудові, однозначно розпочинаються масштабні ремонтні роботи. Звичайно виникають численні сумніви та моменти, які вимагають виважених та обдуманих рішень. Дуже частим є питання – коли встановлювати двері в новобудові? Хтось вирішує зробити це до початку ремонтних робіт, а хтось після їх закінчення. Але якщо встановити двері до початку ремонту, то вони можуть пошкодитись, подряпатися, забруднитися та втратити свою естетичність. Якщо робити монтаж після закінчення оздоблювальних та дизайнерських робіт, можна зіпсувати обробку навколо дверного отвору.
Головне правило встановлення міжкімнатних дверей:
двері з лиштвою можна встановлювати під час ремонту або на після його завершення
двері прихованого монтажу встановлюються на етапі чорнових робіт
Важливо перед початком ремонтних робіт все обміркувати, щоб зберегти красу та функціональність дверей, а також не порушити естетичність оздоблювальних матеріалів у відремонтованому приміщенні. Монтаж дверей до ремонту та після ремонту відрізняються. Кожен із варіантів має нюанси, а також позитивні та негативні моменти, які потрібно знати та обов’язково враховувати у комплексі ремонтних робіт.
Встановлення дверей після ремонту
Монтаж міжкімнатних дверей може здійснюватися після закінчення ремонту. Головна перевага такого рішення полягає в тому, що двері не будуть забруднені або механічно пошкоджені, тому що всі брудні та активні ремонтні роботи вже зроблені. Також позитивним моментом є цілісність та гармонійність відремонтованого приміщення. Адже в процесі можуть змінюватися бажання щодо ремонту (відтінки оздоблення та дизайнерські моменти). Купівлю міжкімнатних дверей можна здійснити пізніше, коли буде зрозуміла цілісна картинка. У результаті інтер’єр вийде гармонійним та цілісним.
Головний мінус установки дверей після – новий ремонт, зокрема декоративні та оздоблювальні роботи в області дверного отвору, можуть постраждати і втратити свою естетичність. Вирішити таку проблему можна за допомогою доборів чи скосів. Це декоративні планки, які встановлюються з двох сторін дверного короба. Вони виготовляються такого ж відтінку та текстури, як двері, акуратно закривають стіни та ховають дефекти на обробці.
Встановлення дверей до ремонту
Якщо монтаж міжкімнатних дверей здійснювати перед ремонтними роботами, то в результаті не потрібно буде переробляти обробку стін у разі пошкодження, усувати та ховати наявні дефекти. Головний недолік установки після полягає в тому, що дверне полотно може забруднитись, поцарапатися чи пошкодитися в процесі ремонтних робіт. Крім цього, якщо в процесі ремонту раптом буде змінено інтер’єрне рішення, двері можуть просто не вписаться в нього.
Поради та правила встановлення міжкімнатних дверей до ремонту:
Щоб не пошкодити дверне полотно, не знімайте з нього заводську упаковку або ретельно упакуйте їх у плівку, якщо вона відсутня. Це захистить його від пилу, бруду, оздоблювальних матеріалів, фарб та різноманітних механічних пошкоджень.
Ретельно та уважно продумайте всі деталі інтер’єру, щоб двері гармонійно вписалися в нього. Якщо ви розумієте, що в процесі ремонту можливі зміни, підбирайте двері універсального стилю, який гармонійно виглядатимуть в будь-якому інтер’єрі приміщення.
До початку ремонтних робіт завжди встановлюються моделі прихованих дверей, так як їх короб монтується всередину стіни, а фінішне покриття наноситься одночасно на стіну і дверне полотно.
Встановлення дверей під час ремонту
Стандартні норми та правила на встановлення міжкімнатних дверей кажуть, що найбільш оптимально здійснювати цей етап у процесі ремонту. Логічним та правильним є правило виконувати роботи від більш брудних до менш запорошених. Найкраще встановлювати міжкімнатні двері на самому останньому етапі, коли всі чорнові роботи зроблені, залита підлога, зроблена остаточно стеля, зведені та відштукатурені стіни, але ще не виконані остаточні оздоблювальні роботи (поклейка шпалер або фарбування).
Найбільш оптимальною буде така послідовність ремонтних робіт:
Зведення нових стін та перегородок, повне вирівнювання стін та штукатурні роботи;
Вирівнювання стелі, обробка її поверхні (кріплення підвісної або натяжної стелі, фарбування);
Заливання та вирівнювання підлоги, укладання підлогового покриття;
Облицювання стін, яке є завершальним етапом брудних та мокрих процесів;
Встановлення міжкімнатних дверей із закріпленням наличників.
Важливо розуміти, що існують різні моделі міжкімнатних дверей, процес монтажу яких може відрізнятися. Крім цього, кожен ремонт індивідуальний, він залежить від особистісних побажань, складності робіт, вибраних конструкцій дверей та оздоблювальних матеріалів. Залежно від цього установка дверей може здійснюватися на різних етапах загального ремонту. Наприклад, установка дверей прихованого або розсувного типу складніша, вона вимагає певних знань та умінь. Щоб не пошкодити дверне полотно, слід довіряти роботу з монтажу дверей фахівцям, які знають всі деталі та нюанси.
Замовляючи міжкімнатні двері на нашій фабриці DANAPRIS DOORS, ви обов’язково отримаєте консультацію фахівців, які порадять на якомусь етапі ремонту краще встановлювати ту чи іншу модель. Також ви можете викликати наших майстрів, які виконуватимуть монтажні роботи якісно та оперативно, не пошкодивши дверне полотно та зберігши цілісність оздоблювальних робіт. Окрім цього, на придбані у нас двері, які встановлять наші майстри, діє гарантійне та сервісне обслуговування.