Вхідні двері повинні мати покращені експлуатаційні характеристики. Особливо важливі гарна звуко- та теплоізоляція, які забезпечують захист від протягів, холоду та стороннього шуму з вулиці. Більшість сучасних моделей відомих виробників мають такі характеристики. Але часто енергоефективності вхідних дверей не вистачає, щоб підтримувати у приміщенні комфортну та теплу атмосферу. У таких ситуаціях може знадобитися утеплення дверної конструкції – комплекс заходів, що дозволяє збільшити її звуко- та теплоізолюючі характеристики.
Спосіб утеплення вхідних дверей залежить від наявних проблем та конкретної ситуації.
Здійснити цей процес можна самостійно, якщо точно розуміти причину тепловтрат. Якщо ж ви сумніваєтеся, а також не володієте потрібними знаннями та вміннями, то краще довірити цей процес досвідченим майстрам, які виконають роботу якісно та оперативно.
На теплоізолюючі властивості вхідних дверей впливає:
Наповнення полотна. Полотно заповнюється мінеральною ватою. пінополістиролом або ізолоном.
Наповнення дверної коробки. Полотно заповнюється мінеральною ватою. пінополістиролом або ізолоном.
Товщина накладки на вхідні двері.
гнутий профіль. Завдяки цьому вхідні двері з гнутим профілем мають більше контурів ущільнення (притворів), ніж двері з труби. Такі двері мають підвищену звуко та теплоізоляцію, а також мають привабливий зовнішній вигляд та підвищену стійкість до злому.
Контури ущільнення. На вхідних дверях може бути 1-3 контури ущільнення. Чим більше контурів, тим покращені звуко та теплоізоляційні властивості. Вхідні вуличні двері повинні бути з трьома контурами ущільнення, вхідні двері в квартиру можуть бути з двома або трьома контурами ущільнення.
У вхідних дверях зазвичай використовують подвійний контур ущільнення, але все частіше виробники віддають перевагу конструкціям з трьома контурами. Для забезпечення більшої тепло- та шумоізоляції в квартирі або будинку така конструкція буде найкращим варіантом. Головне завдання для контурів ущільнення дверей – забезпечити щільне притискання полотна до дверної коробки. Завдяки ущільнювачу зменшується навантаження на конструкцію та збільшує термін експлуатації дверей.
Для максимальної герметизації має бути якісний ущільнювач
Утеплення дверей за допомогою покращення герметичності
Часто теплові втрати через вхідні двері відбуваються через її недостатню герметичність. У таких ситуаціях слід здійснити герметизацію дверного отвору по периметру полотна. Застосовується для таких цілей спеціальний контур ущільнювача, що блокує протяги, вологу і шум. Часто він просто відсутній або з часом зношується, втрачаючи свої властивості.
Утеплення полотна металевих вхідних дверей
Металеві вхідні двері чудово справляються із захисною функцією, але часто вони недостатньо енергоефективні через відсутність внутрішнього наповнення (утеплення). Вирішити цю проблему можна, утепливши двері пінополістиролом, пінопластом або ізолоном. Крім утеплювача, для виконання цих робіт знадобляться МДФ або ДВП плити, монтажна піна, рідкі цвяхи.
Для утеплення полотна вхідних дверей слід вимірювати його внутрішні осередки і вирізати відповідного розміру блоки обраного утеплювача. Якщо відсутні ребра жорсткості, їх можна зробити з дерев’яного бруса. Утеплювач кріпиться за допомогою рідких цвяхів, всі щілини та стики якісно запінюються монтажною піною. Утеплене полотно з внутрішньої сторони закривається плитою МДФ або ДСП, попередньо вирізаною за потрібним розміром, яка прикручується саморізами до металевої частини.
Також може знадобитися утеплення дверної коробки, так як дана конструкція часто пустотіла. Найпростіше її заповнювати м’яким утеплювачем, наприклад, монтажною піною або мінеральною ватою. Це дозволить покращити енергозберігаючі функції вхідної дверної конструкції. Якщо використовується монтажна піна, важливо передбачити захист пінного шару з внутрішньої та зовнішньої сторони.
Замовивши вхідні двері в салоні DANAPRIS DOORS, які багато років є провідним дверним виробником України, ви отримаєте якісний виріб з відмінними теплоізоляційними характеристиками та естетичним зовнішнім виглядом. Досягаються високі показники енергозбереження за рахунок застосування наповнення мінеральною ватою, використання надійної фурнітури та якісних матеріалів, що відповідають міжнародним стандартам та нормам.