Якісна двері повинна бути виготовлена з натуральних, екологічно чистих матеріалів – масиву дерева. Дуже важливо, щоб для покриття був використаний дорогий, безпечний для здоров’я лак.
Поверхня правильної двері повинна бути ідеально рівною, гладкою, добре відполірованою, приємною і теплою на дотик. Лак, який використовується для покриття двері, екологічним, міцним, що забезпечує надійний захист двері.
Такий лак не буде втрачати свої властивості довгі роки. Можна навіть нігтем перевірити якість покриття – при невеликому зусиллі на поверхні двері, покритої хорошим міцним лаком, сліду не залишається. Якщо для покриття двері використаний дешевий лак, то ніготь увійде в деревину. Лак – один з найдорожчих матеріалів, використовуваних при виготовленні дверей. Двері повинні бути однорідного, чистого і глибокого кольору, без плям і вкраплень. При цьому структура дерева повинна ефектно проявлятися. Місця з’єднань багета, решіток і рамок повинні бути щільно підігнані, без зазорів і нахлестов.
Геометрія двері повинна бути ідеальною. Відстані від одного кута до іншого по діагоналях повинні бути рівними. На якісних дверях неприпустимо використовувати дешеве скло.
Втілення ідеї дизайнерів можливо тільки за умови використання дорогого (бельгійського, італійського) скла, гравірованого або з фьюзингом (приклеєні прикраси з кольорового скла). При цьому для його кріплення повинні використовуватися тільки якісні силіконові герметики і ущільнювачі.
Двері, що комплектуються простим лиштвою, сучасними назвати можна лише умовно. Коробка в обов’язковому порядку повинна бути з ущільнювачем.
Оздоблення дверного полотна, коробки і лиштви повинна бути порівнянна за якістю і кольором.
Якщо двері відповідає перерахованим вище критеріям, можна бути впевненим, що виробник дбає про якість продукції, і двері на замовлення зроблені на високотехнологічному заводі, де дотримуються технології виробничих процесів, і добре працює служба ВТК.
Проведення вимірів
Купуючи двері міжкімнатні, не забудьте захопити з собою рулетку. Щоб визначити в яких умовах виготовлені двері, проведіть такі нехитрі дії: Заміряйте рулеткою відстань від одного кута до іншого по діагоналі. Порівняйте результати. У якісної продукції, виготовленої на високотехнологічному обладнанні, різниця по діагоналях становить від 0 до 1 мм. Біля дверей, виготовленої “на коліні”, ця різниця досягає до 5-10 мм і більше.
Дверне полотно має бути ідеально рівним.
Тільки на високотехнологічному заводі, що виготовляє продукцію відповідно до світових стандартів, можна робити двері з точною геометрією. Такі двері будуть надійно служити довгі роки. Перевірка обробки поверхонь
Пощупайте бічні торці двері – вони повинні бути ідеально гладкими, майже такими ж, як і саме дверне полотно. У неякісної двері бічні торці настільки погано оброблені, що Ви можете навіть поранити руку.
Обережно проведіть рукою по верхньому торця дверей. У неякісної двері поверхню торця, особливо над стійками, може бути шорстка, нерівна, грубо спиляна. У цьому випадку робіть висновки самі. Неякісна обробка поверхні двері вказує на низьку культуру виробництва, порушення технологічних процесів, відсутність системи якості та технічного контролю. З такими дверима може статися все що завгодно, наприклад її “поведе” – полотно зігнеться, так як деревина, використана у виробництві, була погано просушена. З плином часу шпон почне відклеюватися, а лак може облупитися і т. Д. І т. П. На сленгу фахівців таке виробництво називають “гаражним кооперативом”. Перевірка скла
Просто злегка потрясіть двері. Якщо почуєте або відчуєте деренчання скла, значить воно погано закріплено.
Уважно огляньте скло. Якщо Ви виявили з матовою боку на склі брудні жирні плями, то, запевняємо, ніякі склоочисники не допоможуть відмити його в домашніх умовах.
Для досягнення ідеальної чистоти матового скла необхідно його промити на спеціальному обладнанні відразу після його обробки. Якщо ж менеджери запевняють Вас у зворотному – сміливо укладайте парі, і надайте їм можливість відмити жирні плями. будь-якими засобами. Гарантуємо, що перемога буде за Вами!
Зверніть увагу на походження скла. Багато виробників продукції взагалі не комплектують свої двері склом, в результаті чого в двері вставляється “чуже” дешеве скло (виробництва Туреччини, Китаю і т. Д.), Псує її зовнішній вигляд і знецінюються задум дизайнерів. А адже двері практично найважливіша частина інтер’єру.
З’ясуйте, який ущільнювач використовується для кріплення скла. У гонитві за низькою собівартістю виробники найчастіше використовують дешеві ПВХ-ущільнювачі. На відміну від більш дорогих силіконових, вони виділяють токсичні випари, швидко розсихаються і тріскаються. Колір дешевих ущільнювачів з часом набуває жовтого відтінку, псуючи зовнішній вигляд дверей.
Підійдіть до питання вибору двері зі склом дуже серйозно. Погано закріплене скло при випадковому ударі може розбитися. Брудне ж скло псує зовнішній вигляд дверей і викликає роздратування. Перевірка конструктивних з’єднань і обкладом
Уважно огляньте багет двері. У неякісної двері:
– У місцях з’єднання багета, решіток, рамок можуть бути зазори, нахлести, тріщини, нерівне примикання деталей, що виглядає вкрай неестетично.
– У місцях з’єднання стійок і верхів-низів також можуть бути великі зазори і нерівне прилягання.
І, нарешті, останній важливий крок – обов’язково з’ясуйте, з якого матеріалу зроблена фільонка дверей. Оскільки знову ж в гонитві за дешевизною відомі виробники додумалися використовувати на фільонках дешевий будівельний ДСП.
Багато з нас пам’ятають, що буває з шафами з ДСП років через 8-10, не кажучи вже про екологію і формальдегідних випарах. Фільонка двері повинна бути зроблена з МДФ. Таким чином, якість дверей залежить не тільки від самого матеріалу, а й значною мірою від використання сучасного обладнання та технології виготовлення дверей. Якщо робити двері, точно дотримуючись технологію, то її виготовлення – досить дорогий і дуже трудомісткий процес. Щоб двері послужили ще вашим онукам, “заготівля” повинна пройти довгий шлях спеціальних і строго регламентованих операцій:
За радянським стандартом висушеним деревом вважалася деревина з вологістю 12-14%, ідеально висушеним – з вологістю 8-10%. Однак практика показує, що цього недостатньо, оскільки при використанні деревини вологістю понад 5-7% дерево все-таки деформується, частково викривляється і розсихається.
На жаль, більшість виробників дотримується радянських стандартів, оскільки додаткова сушка лісу, наприклад з 10 до 6%, збільшує термін сушіння майже в 2 рази, відповідно зростають і економічні витрати. І тільки поодинокі фабрики, для яких технологічний процес – це закон, досушують ліс до ідеалу і можуть гарантувати Вам чудову якість. Фабрики, які купують готовий столярний щит і потім з нього роблять продукцію, також стикаються з проблемами погано висушеної деревини, оскільки через високі обсягів виробники столярного щита часто його недосушують.
На склеєних деталях клей полімеризується 72 години. Деталі повинні йти в подальшу обробку тільки після закінчення цього часу, проте, деякі виробники дотримуються цієї умови, а більшість цього навіть не знають. Деталі у них йдуть в подальшу обробку вже через 2-3 години, що є причиною непроклея, ослаблення конструкцій, порушення цілісності склейки.
Надзвичайно важливо дотримуватися за технологією, щоб шпон зберігався і оброблявся в спеціальному ізольованому приміщенні з певним температурним режимом і вологістю повітря.
Якщо порушується режим зберігання, то шпон стає ламким, пухким, погано шліфованих, що веде до втрати зовнішнього вигляду і вимагає тонуючої забарвлення для приховування низької якості.